wtorek, 22 stycznia 2013

"Głos w melodii deszczu..." - B.A.P. & "Rain Sound"

Dnia 15 stycznia br. byliśmy świadkami comebacku uwielbianego przeze mnie zespołu B.A.P.Piosenka nosi tytuł "Rain Sound" i opowiada o utraconej miłości. Członkowie zespołu śpiewają o samotności spowodowanej odejściem ukochanej. Próbują oni wymazać jej osobę z pamięci, niestety nic nie pomaga, nawet deszcz, który powinien grać rolę oczyszczenia ze wspomnień i bólu.

Tam, gdzie Ciebie nie ma, walczę z samotnością. [...] Ciągle za Tobą tęsknię, gdy przymierzam się do snu. [...] Nie wygląda na to, by było nam to pisane. Więc moje serce teraz cierpi.*

W melancholicznym utworze wreszcie mamy szansę usłyszeć HimChana i JongUpa w pełnej krasie (choć to może za dużo powiedziane...). W poprzednich piosenkach śpiewali niewiele, teraz jednak B.A.P dało im szansę pokazania się, co oczywiście mnie ucieszyło, gdyż to Bang YG, Zelo i Daehyun zawsze mieli najwięcej partii.
Podoba mi się wygląd każdego z nich, kolor włosów jest zniewalający, ich twarze ewidentnie wyrażają smutek, żal i ból, które sprawiają, że mi też się to udziela w trakcie oglądania MV.


Mimo iż, tak jak większość BABYs, wolę Króliczków w starym wydaniu, gdy ich piosenki były agresywne i energiczne, to jednak ta piosenka bardzo przypadła mi do gustu. Zauważyłam, że od jakiegoś czasu mam słabość do dźwięku gitary klasycznej/akustycznej, tak jest i tym razem.
Teledysk niestety nie zawiera akcji nawiązującej do tekstu, nie pojawiła się tam ukochana, przez którą teraz cierpią. A szkoda. Bardzo podoba mi się końcówka, kiedy to zaczyna padać zielony deszcz.


 W wideo zostały użyte przedmioty, które stanowią symbole: manekin pokazuje, że człowiek zraniony nie potrafi normalnie funkcjonować, jest samotny i bez życia, elementy szpitalnego wyposażenia mają pokazać, że nasi chłopcy chcą się wyleczyć z nostalgii, a białe krzesło, które kiedyś było zajęte, dziś stoi puste. [I oczywiście nie mogło zabraknąć niszczenia przedmiotów, jak to Bang ma już w zwyczaju XD]

Na tle całego zespołu wg mnie najgorzej wypadł Zelo (ale tylko pod względem talentu aktorskiego). Widok jego przytłoczonej żalem miny mnie śmieszy - widocznie nie nadaje się on do takich ról. Podobnie jest z momentem, gdy zapłakany spogląda na wazon z wysuszoną różą - dla mnie jest to zabawne, choć nie do końca sama rozumiem, dlaczego (mój umysł jest dziwny -.-).


Poniżej możecie przeczytać refren tej piosenki, który może nie chwycił mnie za serce, jednak uważam, że są to jedne z najpiękniejszych słów w "Rain Sound":

Czy Twój głos znajduję w melodii deszczu?
Czy ten dźwięk woła mnie?
Czy tylko ja myślę o Tobie?
Czy deszcz załagodzi mój smutek?
Czy wiesz, jak się teraz czuję?
Ciągle myślę o Tobie.*

W prostocie tego tekstu dostrzegam głębię uczuć, a na postawione w nim pytania może odpowiedzieć jedynie serce.Podsumowanie: B.A.P zasługuje na szczerą pochwałę, jak na razie nie dostrzegam niedociągnięć w teledysku, a piosenka zapewne będzie mi towarzyszyła w gorszych momentach, bo właśnie na takie chwile warto go nią sięgnąć.

* Tłumaczenie zapożyczone stąd.

A WY CO SĄDZICIE O ICH COMEBACKU?

2 komentarze:

  1. Podoba mi się ta piosenka ;D
    Oczywiście nie odbyło się bez rozwalania hi hi

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna recenzja (nie wiem jak to ująć, analiza, interpretacja?) zarówno piosenki jak i powrotu zespołu. Piosenka całkiem niezła i od razu wpada w ucho ;)

    kyatsuu.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń