środa, 16 stycznia 2013

Azja na szklanym ekranie! (IRIS + Vampire Knight)

Jak wszystkim azjatoholikom wiadomo, w polskiej telewizji zdecydowanie brakuje azjatyckich piękności. Do tej pory spotkałam się z dużą ilością Bollywoodzkich filmów emitowanych na Polsacie czy TVN, lecz interesujące mnie (i Was) kraje -Japonia, Korea Płd. oraz Chiny- wydają się być wykluczone z tego (oczywiście nie bierzmy pod uwagę "gangnam style", które owładnęło programami muzycznymi na całym świecie).
Jednak pewnego dnia doznałam przyjemnego szoku, kiedy dowiedziałam się, że jednak Bóg istnieje i zostały wyemitowane 2 seriale. Pierwszym z nich jest bardzo wciągająca drama pt. "IRIS"


Serial ten pochodzi z 2009 roku i jest połączeniem akcji z romansem (który w tym przypadku jest dość skomplikowany i niebezpieczny). Jak widać na załączonej fotografii, drugoplanową rolę odgrywa tu T.O.P - członek zespołu Big Bang). W dramie pełni on rolę zabójcy. Uważam, że bardzo dobrze odnalazł się w tym, gdyż jego powściągliwa twarz i groźny błysk w oku sprawia, że jego postać jest wiarygodna. Do tej pory nie podobała mi się w nim tylko jedna rzecz- jego buty! Jak dla mnie, są śmiesznie dziwne, a to zdecydowanie nie pasuje do Tabiego.
Akcja dzieje się na terenie kilku państw: Korei, Japonii, Chin, USA, Rosji i Węgier (szkoda,że mnie wtedy nie było w Budapeszcie, to bym się choć nacieszyła widokiem aktorów, buu :c) i przedstawia losy agentów z tajnej organizacji NSS, wplątanych w zagadkę "Irys" - tajnej grupy, której zamiary nie do końca są nam znane.
Ze wszystkich postaci najbardziej polubiłam właśnie Choi Seung-hee (na zdjeciu 3. od lewej), nie tylko dlatego, że jest jedną z głównych bohaterów (XD), ale od początku wydała mi się sympatyczna, a jej uśmiech jest tak słodki, że nawet nie potrzebuje wymyślać aegyo ^^


Odcinki są pokazywane na TELE 5 (więcej informacji o dramie tutaj) od poniedziałku do piątku od 19:00 do 20:00 (od razu informuję, że występują zawsze po 3 reklamy xD). Niestety serial ten trwa już jakiś czas i dziś (16.01.13r.) ukaże się już 11 odcinek (a pierwszej serii jest ich tylko 20). Tak więc osobom, które tego nie oglądały, nie polecam obejrzenia tego, skoro nie wiedzą, o co chodzi w serialu, raczej może to stanowić tylko odświeżenie pamięci na temat akcji w IRISie tym, którzy mają za sobą wszystkie części. A znalezienie odcinków on-line w języku polskim graniczy z cudem, gdyż dostępne są wersje koreańska i angielska (PL można znaleźć tylko tutaj).

Co piątkowy wieczór, o godzinie 23:00 na kanale AXN Sci Fi ukazują się po 2 odcinki anime "Vampire knight". 

Jest to dość popularne anime opowiadające o uczennicy Dziennej Klasy -Yūki Cross- która wraz z przyjacielem o imieniu Zero (na zdjęciu 1. od lewej) strzegą tajemnicy Akademii Cross, którą jest obecność wampirów w Nocnej Klasie.
Anime składa się z 2 sezonów, oba mają po 13 odcinków. Kreska jest miła dla oczu, fabuła spokojna, momentami męczy monotonią i przemyśleniami Yūki (co szczególnie mnie drażni, gdyż dziewczyna jest chyba mało spostrzegawcza i długo zastanawia się nad ówczesnym stanem rzeczy w tej szkole). Jak na razie wyemitowano dopiero 6 części bajki, więc łatwo jest to nadrobić obejrzeniem ich w Internecie, (np. tutaj), by potem kontynuować to za pośrednictwem telewizji. Uwaga: w anime jest lektor, co może zniechęcić fanów napisów (ja dość szybko przystosowałam się od tych warunków).
***
Jest to mój pierwszy post na tym blogu, mam nadzieję, że nie znużyłam Was jego długością

2 komentarze:

  1. I oczywiście nie mam tego kanału . Strata niewielka, VK już widziałam .
    Ogólnie masz rację, bardzo mało tego.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak na razie wyemitowano dopiero 6 części BAJKI, więc łatwo jest to nadrobić obejrzeniem ich w Internecie.
    BAJKI?????????????

    OdpowiedzUsuń